استارت پروژهاي عظيم کشاورزي در سيستان وبلوچستان


ريس سازمان جهاد کشاورزي سيستان و بلوچستان  در مصاحبه اي با خبرگذاري ايرنا گفت: "با استفاده کامل از اين طرح ها که به 3،175 خانوار روستايي و عشايري کمک خواهد کرد، براي 1?518 اشتغال دائمي و براي 10?795 نفر شغل موقت در سيستان و بلوچستان ايجاد خواهد شد صد و پنجاه و هفت پروژه کشاورزي در استان سيستان و بلوچستان براي هفته جهاد کشاورزي آماده رونمايي ميباشد.


زورقي گفت: پروژه هاي قابل اجرا در سيستان و بلوچستان شامل هشتادوپنج پروژه خاک و آب، بيست و هشت پروژه توليد گياهي، کود ، کود اهن، 9 پروژه ذخيره آب، دو پروژه کشاورزي و صنايع غذايي، يازده پروژه شيلات آب داخلي، نوزده پروژه عشاير و سه پروژه مديريت آب است.


غلام حيدر زورقي گفت که بيش از پنجاه وپنج ميليارد و هشتادوشش ميليون ريال توسط بخش خصوصي براي راه اندازي اين پروژه سرمايه گذاري شده است.


هفته جهاد کشاورزي از 21 خرداد تا 27 خرداد سال جاري نامگذاري شد و شعار هفته جهاد امسال "جهاد کشاورزي، رفاه توليد، امنيت غذايي"  توسط وزارت جهاد کشاورزي انتخاب شد.


کشاورزي سيستان و بلوچستان محصولات سيستان


شروع خريد گندم تضميني و کا در آذربايجان شرقي


طي مصاحبه خبري با مديرعامل شرکت غله و خدمات بازرگاني وي گفت:"تهيه گندم اضافي بر اساس نيازهاي کشاورزان استان در نود مرکز خريد انجام مي شود که در صورت وم افزايش خواهد يافت.


ابوالحسن زاده گفت:  انتظار مي رود در سال جاري حدود نهصدوپنجاه هزار تن گندم در اين استان توليد شود و اضافه کرد: قيمت خريد هر کيلو گندم با کاهش چهار درصد سود و يک درصد از ضرر غير ضروري 1700تومان بوده و انتظار مي رود تا سال ششصد تا ششصدوپنجاه هزار تن از گندم را از طريق اين مراکز در استان خريداري گردد


.


اسفنديار ابوالحسن زاده گفت: تهيه محصولات کا از طريق نه مراکز خريد در شهرهاي توليد کننده اين محصول در استان به قيمت 32،391 ريال در هر کيلوگرم به فروش ميرسد.


مديرعامل شرکت غله و خدمات بازرگاني گفت: "انتظار مي رود که در اين سال 12،000 تن کا در اين استان خريداري شود که اگر بيشتر خريداري شود، هشتاد درصد بالاتر از سال گذشته خواهد بود.


ابوالحسن زاده گفت که خريداري تضميني گندم و کا در استان تا پايان ماه مرداد و شهريور ادامه خواهد داشت و اگر توليدکنندگان از آن استقبال کنند، تمديد خواهد يافت.
منبع:


استارت پروژهاي عظيم کشاورزي در سيستان و بلوچستان
مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Katrina Donna سرگرمي Brian Ken Paul Elira Alex guanggaodaohangye Heather